10 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się Koncert kolęd i piosenek świąteczno-zimowych w wykonaniu zaproszonych gości: pani Irminy Zakowicz - muzyka, organistki i opiekunki chóru kościelnego w kościele pw. św. Karola Boromeusza a jednocześnie nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 109 we Wrocławiu - oraz podopiecznych p. Irminy - uczniów SP 109.

Naszych gości oklaskiwało ponad 300 słuchaczy, wśród których byli uczniowie z Cypru, Hiszpanii, Islandii i Norwegii, uczestniczący w projekcie Erasmus. Prezentowany przez uczestników repertuar był bardzo urozmaicony. Śpiewaliśmy zarówno popularne kolędy, jak i wesołe piosenki zimowe. Nasi uczniowie chętnie włączyli się we wspólne kolędowanie i gromkimi brawami podziękowali pani Irminie Zakowicz i jej uczniom.