Start
images/1.jpg

W dniach 7-12 stycznia w naszej szkole gościliśmy delegacje z krajów partnerskich, które przybyły, aby poznać nasz kraj i wymienić poglądy związane z tematem projektu z polskimi rówieśnikami. Pierwsze spotkanie grup odbyło się w sali konferencyjnej Hotelu Śląsk przy ulicy Oporowskiej. Prezentowaliśmy w języku angielskim swoje szkoły i warunki nauki w swoich krajach. W przerwach mogliśmy skorzystać z przygotowanego poczęstunku. Naszych gości oprowadzaliśmy również po Wrocławiu. Byliśmy na Rynku wrocławskim, a później w restauracji kosztowaliśmy tradycyjnych polskich dań. Nasi przyjaciele zwiedzili również wystawę poświęconą historii Polski po odzyskaniu niepodległości w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej. Ważnym punktem wizyty była również wycieczka do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Gross–Rosen w Rogoźnicy.