Start
images/1.jpg

2 marca 2019 r. odbył się XII Regionalny Konkurs Chemiczny „Młody Chemik Eksperymentuje”, którego organizatorami są Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej i Stowarzyszenie na Rzecz Ekologii Humanistycznej „EKOS”. 

W pierwszej części etapu finałowego - teoretycznej - wzięło udział 180 uczniów z województwa dolnośląskiego. Wśród nich także uczniowie naszej szkoły: Iga Minta kl. 8c, Katarzyna Huniewicz kl. 8d, Jonatan Stępień kl. IIIa, Cyprian Kozubek kl. IIIa, Michał Lipnicki kl. 8c, Michał Matuszkiewicz kl. 8c. Z pytaniami testowymi zmagali się na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej. Tematem wiodącym w tegorocznej edycji konkursu był „Chemia w przyrodzie - równowagi jonowe w roztworach wodnych”. Uczniowie wzięli także udział w bardzo interesującym wykładzie dr. inż. Piotra Cyganowskiego „Złoty pociąg do nauki”.