Start
images/1.jpg

25 marca w naszej szkole odbył się Konkurs pięknego czytania klas drugich i trzecich pod hasłem "Motylem jestem". W konkursie wzięli udział mistrzowie czytania wyłonieni w konkursach klasowych.

Zadaniem jury (w składzie: p. wicedyr. Małgorzata Pyra, przew. jury p. Dorota Bagińska, p. Maria Krokowska i p. Agnieszka Pawińska-Gawluk) było wyłonienie szkolnego mistrza nad mistrzami. Konkursowi przyglądały się p. dyr. Ewa Materka oraz p. wicedyr. Violetta Kaczmarska.

Tegoroczny konkurs zmienił formułę i każdy uczeń mógł zaprezentować tekst wybrany i przygotowany przez siebie. Pierwsze miejsca zdobyli: Dominik Majewski z klasy 2b i Artur Borowski klasy 3b. Gratulujemy chłopakom, a także Emilii Wąsowicz z klasy 2a, Oliwii Tarnowskiej z klasy 2c, Annie Pacynie z klasy 3a i Marii Antal z klasy 3c, które zajęły równorzędne, drugie miejsca.

Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody, a zwycięzcy, dodatkowo - puchary przechodnie. Brawa należą się również konferansjerom: Helenie Buczek i Klaudiuszowi Dziekanowi za profesjonalne poprowadzenie imprezy. Wspaniałą oprawę przygotowały dzieci z klasy 3b. Atrakcją konkursu było zaprezentowanie przez uczniów klasy 3b opowiadania prof. Stanisława Czachorowskiego pod tytułem "Motyl cytrynek latolistek". Wykorzystali do tego najmniejszy teatr świata - teatrzyk kamishibai. Zebrani mogli usłyszeć kilka ciekawostek o motylu, który pachnie jak cytryna, skrzydła ma jak listki, zwiastuje wiosnę i śpi bardzo długo. Niewiele osób o tym wiedziało.


Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!