Uczniowie klas 2b i 2c zakończyli realizację projektu Eksperymenty dla uczniów ciekawych świata, przygotowując pokazy wybranych doświadczeń. Przebieg prezentacji eksperymentów w klasie 2b, wspólnie z uczniami klas młodszych, obserwowała p. wicedyr. Małgorzata Pyra.

Dzieci wybrały do realizacji różnorodne doświadczenia fizyczno-chemiczne. Można było obserwować przebieg eksperymentów takich jak: Nurek Kartezjusza, Wędrująca woda, Chemiczne jojoMagiczne balony, Skacząca kukurydza, Jak przejść przez dziurę w kartce?, Jabłkowy wulkanPływające spinacze, Balansujące sztućce i wiele innych.
Pokaz doświadczalny to jeden z najlepszych sposobów, aby zachęcić dzieci do zdobywania wiedzy o otaczającym nas świecie.