Start
images/1.jpg

Trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce w półfinałowym etapie konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć".

Konkurs "Uczę się bezpiecznie żyć" o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego o puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej był organizowany po raz piętnasty przez Euroregion Nysa. Honorowy patronat nad imprezą objęła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda.

Półfinał odbył się 26 kwietnia na Uniwersytecie Przyrodniczym, który w tym dniu był najbezpieczniejszym miejscem w regionie. Wszystko za sprawą służb, które tam się zebrały i które były odpowiedzialne za konkurencje konkursowe. Byli to funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, Służby Leśnej a także ratownicy medyczni i pracownicy Schroniska dla Zwierząt oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Zadania konkursowe obejmowały ochronę środowiska, zachowanie na przystanku autobusowym i w autobusie, wypoczynek nad morzem, zachowanie w sytuacji spotkania z agresywnym psem oraz zachowanie podczas powodzi. Szczególny nacisk został położony na umiejętności praktyczne podczas udzielania pierwszej pomocy osobie, która zemdlała, skaleczyła się, doznała urazu w autobusie, przy zachowaniu dbałości o własne bezpieczeństwo.

Naszą szkołę reprezentowali: Klaudiusz Dziekan (kapitan) i Artur Borowski z klasy 3b oraz Tymon Sutkowski z klasy 2b. Szkoła otrzymała piękny puchar, a chłopcy medale i nagrody rzeczowe. Bardzo im gratulujemy!
17 maja odbędzie się finał na Uniwersytecie Wrocławskim. Będziemy trzymać za nich kciuki!