Start
images/1.jpg

W roku szkolnym 2018/2019 klasa 3b realizowała program edukacyjny "Bajeczki ze skrzyneczki. Teatrzyk kamishibai czyli bajkowy świat w drewnianej skrzynce". 

Głównym celem projektu było promowanie teatrzyku kamishibai jako jednej z metod prezentacji książki. Ważne było również wprowadzenie uczniów w świat literatury dziecięcej i kształtowanie u nich nawyku słuchania. A dla dzieci z klasy 3b była to okazja do pracy w grupie i wspólnego przygotowywania zajęć dla młodszych kolegów. 

30 maja uczniowie klasy 3b zaprezentowali dzieciom z oddziału przedszkolnego i z klas pierwszych, uczęszczających do szkolnej świetlicy, opowiadanie pt. "Motyl cytrynek latolistek". Opowiadanie napisał znany biolog i entomolog prof. Stanisław Czachorowski, a piękne ilustracje wykonała pani Joanna Bartosik. To opowiadanie o bardzo nietypowym motylu. Jest jednym z pierwszych zwiastunów wiosny, skrzydła ma jak listki, pachnie jak cytryna i śpi długo dwa razy w ciągu roku. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali opowiadania, a teatrzyk kamishibai zyskał nowych wielbicieli.