Start
images/1.jpg

16 maja 2019 roku uczniowie klasy 3b mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych pod tytułem "Droga listu i zabawy przy okienku pocztowym”. Zajęcia odbyły się w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu w ramach programu Szkoła w mieście.


Podczas zajęć dzieci poznały historię przekazywania wiadomości. Dowiedziały się, jak w dawnych czasach komunikowano się ze sobą zanim pojawił się list w formie papierowej, do czego służyły ogniska i po co uderzano w bębny. Poznały drogę listu, czyli kolejne etapy pracy poczty: od wrzucenia listu do skrzynki do dostarczenia go przez listonosza do skrzynek
odbiorczych.
Uczestnicy zajęć mogli też wysłać swój list w muzealnym okienku pocztowym po wcześniejszym powtórzeniu wiadomości o prawidłowym adresowaniu listów, paczek i kart pocztowych.