Start
images/1.jpg

15 maja uczniowie klasy 3b uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach historyczno-kulinarnych pt: "Sprawna gospodyni, sprawny gospodarz", które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Lwowskiej. Prowadziła je p. Sylwia Machnik.


Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak żyli ludzie, kiedy nie było komputerów, internetu a nawet prądu. Pani Sylwia pokazała historię przez kuchnię i w kuchni, prezentując dawne przedmioty domowego użytku. Uczniowie mogli sprawdzić, jak działały dawne urządzenia, z których korzystały w kuchni ich pra- i praprababcie. Dowiedzieli się również, jak dawniej prano i prasowano, jak gotowano, co jedzono. Wszyscy mieli okazję poznać prosty przepis i upiec swoje ciasteczko, a także - wykorzystując poznane zioła - wykonać zawieszkę zapachową do szafy.
To było bardzo ciekawe przedpołudnie, a uczniowie otrzymali mnóstwo informacji przekazanych w bardzo przystępny i ciekawy sposób.