Start
images/1.jpg

Klasa 4a, w ramach projektu 'Szkoła w mieście', wybrała się na spacer po wrocławskim Rynku i okolicach.

Pani przewodnik przekazała nam wiele informacji dotyczących miejsc, które odwiedziliśmy, np., to że mamy jeden z największych rynków w Polsce. Zeszliśmy do piwnic Muzeum Pana Tadeusza (mieszącego się w Kamienicy Pod Złotym Słońcem). Zobaczyliśmy tam stare, średniowieczne, pierwotne mury. Kiedyś to one znajdowały się na poziomie parteru. Dzisiaj, po wielu setkach lat działalności przyrody i człowieka, są poziomem piwnicy. Weszliśmy do restauracji Dwór Polski i tam podziwialiśmy dawny przedsionek, który swą wielkością może równać się ze współczesnym, dużym mieszkaniem. Sprawdziliśmy, że kamieniczki Jaś i Małgosia stoją na swoim miejscu i wysłuchaliśmy legend wrocławskich. Mimo chłodu wróciliśmy do szkoły baaardzo zadowoleni. smile