Departament Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia zainaugurował w listopadzie program sadzenia pnączy na terenie wrocławskich placówek oświatowych. Nasza szkoła była jedną z dziewięciu, które wzięły udział w tym projekcie.

27 listopada uczniowie klasy 5c wraz z wychowawcami i p. dyr. Moniką Radziwon posadzili 90 sadzonek na terenie szkoły. Pnącza (m. in. winobluszcz) rosną szybko, tworząc zielone miejsce odpoczynku, a przede wszystkim mają zdolność do pochłaniania zanieczyszczeń z powietrza oraz produkują tlen.
Akcja ta jest jednym z działań w ramach kampanii "Wrocław Bez Smogu". Cieszymy się, że nasi uczniowie mają okazję do aktywnego uczestnictwa w działaniach na rzecz oczyszczania powietrza w naszym mieście.