Start
images/1.jpg

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się tradycja odgrywania inscenizacji o narodzeniu małego Jezusa w betlejemskiej szopce. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy 3c, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe.

Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. W ładnej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, bohaterów bajek, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy w wykonaniu uczniów klas 3b i 1c. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie klas młodszych, dzieci z oddziału przedszkolnego, nauczyciele i przedstawiciele rodziców. Po występie głos zabrała p. dyrektor, która złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne i noworoczne życzenia.