Start
images/1.jpg
Uczniowie klasy 4a kolejny już raz uczestniczyli w projekcji filmu w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej "Kino Szkoła". Tym razem był to film pt. "Supa Modo" (Kenia/Niemcy, 2018). Nagrodzona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale 2018 rozważna i delikatna filmowa próba oswojenia tematów związanych z odchodzeniem. Film jest obrazem życia trzech współczesnych kobiet, które mimo wyzwań, zawsze stanowią dla siebie niezwykłe oparcie. „Supa Modo” to budujący obraz współczesnej afrykańskiej społeczności. Pełnej już nowoczesnych gadżetów, ale jednocześnie wciąż bardzo tradycyjnej. Afrykańska wioska daje wsparcie i troskę, dzieli odpowiedzialność, w trudnych chwilach chce być blisko.
„Supa Modo” to uniwersalna lekcja solidarności, ludzkiej obecności, czułości i empatii. Filmy, które w ramach programu oglądają uczniowie, nie należą do łatwych, nie są to produkcje komercyjne. Poruszają tematy każdemu z nas bliskie i pokazują jaki jest świat wokół nas. Z niecierpliwością czekamy na kolejną projekcję.