Start
images/1.jpg

23 stycznia 2020 r. uczniowie klas 1-3 pożegnali świąteczny czas w Narodowym Forum Muzyki podczas koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Chłopięcego NFM i Chóru „Con Brio” PSM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu.

Koncert przybliżył słuchaczom utwory pochodzące z różnych wieków i różnych krajów. Pani dyrygent opowiadała również o różnych instrumentach muzycznych. Koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem kolędy "Bóg się rodzi" i gromkimi brawami młodych słuchaczy.

Uczniowie klas 3c i 3b pozostali w muzycznych klimatach i 26 stycznia uczestniczyli w kolejnych warsztatach muzycznych prowadzonych przez pana Mirosława Owczarka - artystę estrady i operetki. Tym razem tematem muzycznego spotkania były rodzaje głosów śpiewaków. Uczniowie słuchali fragmentów znanych arii operowych i operetkowych. Potrafili odróżnić sopran od altu, bas od barytonu. Na zakończenie muzycznej lekcji uczestnicy spotkania wysłuchali arii tenorowej w wykonaniu pana Owczarka.

Dziękując Panu Mirosławowi, czekamy na następne warsztaty przybliżające tematykę muzyczną.