Start
images/1.jpg

W poniedziałek, 2 marca, miało miejsce podsumowanie szkolnych eliminacji do XVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć" o tytuł Mistrza w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem konkursu jest podnoszenie poziomu świadomości bezpieczeństwa ekologicznego dzieci i młodzieży oraz kształtowanie u nich wrażliwości środowiskowej.

W szkolnych eliminacjach wzięło udział 14 uczniów (po dwóch reprezentantów z każdej klasy drugiej i trzeciej). Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, opanowaniem i umiejętnością pracy pod presją czasu, ponieważ na wykonanie każdego zadania mieli 3 minuty.

Po podliczeniu punktów:
- tytuł laureata zdobyli: Tymon Sutkowski z klasy 3b, Maja Szymeczko z klasy 2c, Iza Burda z klasy 3a oraz Karolina Gąsior z klasy 2c. Ta czwórka będzie przygotowywała się do konkursu półfinałowego, który odbędzie się 24 marca, ale szkołę będzie mogło reprezentować tylko troje z nich, dlatego przed nimi jeszcze jedne eliminacje.
- drugie miejsce zajęli: Jana Kaseja i Igor Ławniczak z klasy 2a, Zofia Łuszczyńska i Szymon Nowiński z klasy 2b, Alicja Sieroń i Natalia Szurmiej z klasy 2d, Marcin Wiczyński z klasy 3a, Marta Masłyk z klasy 3b, Emilia Lejman i Łukasz Pszonka z klasy 3c.


Puchary i dyplomy wręczyła p. dyr. Monika Radziwon. Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Jesteśmy pod wrażeniem Waszej wiedzy i umiejętności!