Start
images/1.jpg

Podczas zdalnego nauczania mieliśmy możliwość pracy metodą projektu.

Temat projektu: "Kwarantanna, to nie czas na niezdrowe jedzenie - książka kucharska klasy 2c".

Czas trwania projektu: jeden tydzień.

Celem naszej pracy było poznanie i utrwalenie zasad zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania oraz poznanie jak zdrowe odżywianie wpływa na nasze zdrowie. Doświadczyliśmy na własnej skórze, jak pracują kucharze. smile Dowiedzieliśmy się także, że sposób podania potrawy jest bardzo ważny.

Praca przebiegała etapami, ale najważniejszym z nich było wykonanie zdrowej potrawy według wybranego przepisu. Oczywiście w gotowaniu pomagali nam rodzice. Potem musieliśmy ten przepis napisać, czyli wypisać składniki i sposób przyrządzenia oraz wykonać
ilustrację. Ze wszystkich przepisów stworzyliśmy książkę kucharską, którą Wam udostępniamy. Może wykorzystacie nasze przepisy?
Możemy Was zapewnić, że czas spędzony z rodziną w kuchni to super zabawa!
 
 
uczniowie klasy 2c