Start
images/1.jpg

W naszej szkole w ramach obchodów Dnia Życzliwości odbywać się będzie

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI  → 20-27.11.2020

W trakcie jego trwania:

  • uczniowie poszczególnych klas wytypują najżyczliwszą osobę ze swojego grona. Jej zdjęcie zostanie umieszczone w galerii zdjęć „Najżyczliwszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 43”,

  • na godzinach wychowawczych zostaną przeprowadzone rozmowy na temat znaczenia życzliwości i tolerancji w codziennym życiu oraz przybliżona zostanie idea tegorocznych obchodów Dnia Życzliwości "Dobre słowo – podaj dalej". Dodatkowo wychowawcy proszeni są o zachęcenie uczniów do zrobienia czegoś miłego dla koleżanki lub kolegi z klasy i docenienie tych, którzy wywiązali się z tego zadania,

  • uczniowie będą mogli wziąć udział w następujących konkursach:

 

a) klasy 0-3 SP: konkurs plastyczny pt. „Wspieramy siebie nawzajem”- wykonanie pracy plastycznej na temat sposobów okazywania sobie życzliwości i wsparcia. Z każdej klasy zostanie wyróżniona jedna praca, a jej autor nagrodzony.

 

b) Klasy 4-8 SP: konkurs pod hasłem: „Wspieramy młodszych kolegów”. Uczniowie (w zespołach 1-3 osobowych) przygotują scenariusze zabaw dla młodszych kolegów i koleżanek, które umilą im czas podczas nauki zdalnej w domu.

 

W tym roku Dzień Życzliwości będzie obchodzony online, a świętowanie rozpoczęło się już 7 listopada. Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do odwiedzenia strony.