Start
images/1.jpg

W bieżącym roku szkolnym pandemia nadal nie pozwala nam na pracę w ogrodzie szkolnym, a także wyklucza przyjazd do Wrocławia uczniów i nauczycieli z naszej szkoły partnerskiej z Neckargemünd. Nie odpuszczamy jednak tematu naszego ogrodu i spotykamy się z uczniami na platformie Teams, aby rozwijać ich wiedzę związaną z ekologią i ogrodnictwem.

Jednocześnie szykujemy się na kolejne spotkania z uczniami i nauczycielami z Niemiec, które są jeszcze przed nami i poszerzamy umiejętności naszych uczniów z zakresu ogrodnictwa także w języku niemieckim.

Zapraszamy wszystkich uczniów do zapoznania się i ćwiczenia podstawowego słownictwem z zakresu ogrodnictwa. Poniżej zamieszczamy zadania interaktywne z naszych zajęć, które odbyły się w zeszłym tygodniu:

1. Was befindet sich im Garten? – Co znajduje się w ogrodzie?

2. Was kann man im Garten machen? – Co można robić w ogrodzie?