Start
images/1.jpg

Dinozaury fascynują wszystkich. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy w naszej szkole świętować Dzień Dinozaura, który obchodzony jest 26 lutego. Skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Jak wyglądały? Dlaczego wyginęły? Dzień Dinozaura okazał się świetną okazją, aby odpowiedzieć m. in. na te pytania.

Organizatorzy Dnia Dinozaura zadbali o to, aby uczniowie klas 0-3 dowiedzieli się, że dinozaury naprawdę istniały i żyły w czasach, w których ludzi nie było jeszcze na Ziemi. Poznali wybrane gatunki dinozaurów, np.: stegozaur, diplodok, triceratops, tyranozaur i dowiedzieli się, co one jadły. Podczas jednej z prezentacji dzieci dowiedziały się również, że paleontolodzy do tej pory nie wiedzą, dlaczego dinozaury wyginęły. Okazało się, że dinozaury to także świetny temat do zabaw ruchowych, muzycznych i plastycznych.
W Dniu Dinozaura wszyscy bawili się znakomicie, a dinozaury opanowały całą naszą szkołę.

Czy wiecie, że one naprawdę nas odwiedziły? Zostawiły nawet ślady w holu! Zobaczcie na zdjęciach.

 

A może one nie wyginęły?...