13 maja na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty adresowane do kadry pedagogicznej wrocławskich szkół. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor z grupą sześciu nauczycieli.

Było to pierwsze spotkanie z całego planowanego cyklu, odbyło się na zaproszenie Fundacji EkoRozwoju, współpracującej z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Urzędem Miasta Wrocławia w ramach projektu FoodSHIFT2030.

Prowadząca warsztaty p. Małgorzata Piszczek przedstawiła uczestnikom pomysły, jak można zagospodarować ogród przyszkolny z wykorzystaniem przede wszystkim roślin jadalnych.
Podczas spaceru wokół szkoły nauczyciele próbowali określić, jakie miejsce na terenie placówki jest optymalne do założenia ogrodu i oceniali, jaki charakter może mieć ogród.
Na koniec warsztatów cała grupa udała się na spacer po pobliskich ogrodach działkowych (ROD Gajowice), gdzie zapoznała się z inspiracjami i praktycznymi rozwiązaniami budowy ogrodów.