W roku szkolnym 2020/2021 klasa 2c uczestniczyła w programie „Godziny Wychowawcze ze Światem” przygotowanym przez Polską Akcję Humanitarną. Zajęcia odbywały się przez cały rok szkolny.

Celem programu było kształtowanie postawy otwartości oraz odpowiedzialności. Dzięki uczestnictwie w akcji mogliśmy się przekonać, że nasze wybory dokonywane każdego dnia w różnorodnych sytuacjach mają wpływ na życie ludzi - także w odległych zakątkach globu - oraz na naszą planetę. I tylko od nas zależy, czy będziemy wybierać mądrze i zadbamy o innych ludzi i o środowisko.

Podczas trwania programu poruszyliśmy różnorodne tematy m.in zastanawialiśmy się nad tym:

• gdzie żyje najwięcej ludzi,

• czy dzieci na całym świecie żyją podobnie,

• dlaczego warto współpracować,

• co jedzą ludzie w rożnych krajach i co się dzieje z organizmem jeśli się nie je,

• do czego wykorzystujemy wodę, dlaczego należy ją oszczędzać i jak to zrobić,

• dlaczego w oceanie pływa tyle plastikowych śmieci,

• jak ograniczyć plastik,

• jaki wpływ na środowisko ma produkowanie dużej ilości elektroniki.

Realizacja poszczególnych tematów była dla nas okazją do podejmowania ciekawych dyskusji. Uczniowie klasy 2c podczas rozmów mieli bardzo dużo trafnych spostrzeżeń i wyciągnęli wiele wniosków. Każdy miał możliwość spojrzenia na swoje codzienne życie z szerszej perspektywy. Wiele się nauczyliśmy, m.in. tego, jak każdego dnia można zadbać o innych ludzi oraz środowisko.