1 września 2021 uczniowie klas pierwszych uczestniczyli wraz z rodzicami w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego na sali gimnastycznej. Pozostali uczniowie z wychowawcami mieli możliwość oglądania transmisji online w swoich klasach.

Podczas występu uczniów klas trzecich nie zabrakło recytacji, śpiewu, a także energetycznego tańca zumby. Pani dyrektor Monika Radziwon powitała nowych uczniów klas pierwszych oraz tych którzy odbierali transmisję na żywo. Złożyła życzenia wspaniałego roku, dobrych wyników w nauce, dużo radości. Wspomniała również o rocznicy wybuchu II wojny światowej.  Właśnie 1 września 1939 roku dla Polski nastał trudny i bolesny czas.
Na szczęście dzisiaj możemy swobodnie uczęszczać do szkoły, rozwijać swoje zainteresowania i talenty oraz spotykać się z rówieśnikami, ucząc się właściwych postaw i budując dobre relacje.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas gdzie wspominali wakacje, poznali swój plan zajęć, rozmawiali o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i do domu.