Welcome to Szkoła Podstawowa nr 43 we Wrocławiu   Click to listen highlighted text! Welcome to Szkoła Podstawowa nr 43 we Wrocławiu Powered By GSpeech
Start

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/zs11/public_html/sp43.wroclaw.pl/modules/mod_s5_image_and_content_fader/mod_s5_image_and_content_fader.php on line 13
images/1.jpg

W środę, 10 listopada, na 5. lekcji odbył się Turniej Klas z okazji Święta Niepodległości. Wszyscy uczniowie tego dnia ubrani byli na galowo, a w każdej sali wykonana była stosowna okolicznościowa dekoracja.

Każdą klasę reprezentowały dwie osoby. Pozostali uczniowie pod opieką nauczycieli prowadzących lekcję otrzymali zadania (takie same, jak ich koledzy na sali gimnastycznej), które wspólnie wykonywali w sali lekcyjnej.

Zarówno w klasach, jak i na sali rozpoczęliśmy od wspólnego zaśpiewania hymnu.

Konkurencje turnieju dotyczyły polskich symboli narodowych, najważniejszych wydarzeń z historii Polski, najsłynniejszych polskich pieśni, polskiej ortografii, tradycyjnych polskich potraw oraz tradycyjnego polskiego stroju narodowego.

Na zakończenie turnieju mogliśmy zobaczyć efekty sesji zdjęciowej (które Wy również możecie zobaczyć), w której uczestniczyło po dwoje uczniów z każdej klasy ubranych w tradycyjne stroje szlacheckie.

Całość wydarzenia podsumowała p. dyrektor Monika Radziwon, wręczyła też dyplomy oraz słodkości od Rady Rodziców, które uczniowie zanieśli do klas.

Najlepiej na każdym poziomie zaprezentowali się uczniowie klas: 4a, 5b, 6b, 7c i 8e.

Gratulujemy wink

 

 

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech