Welcome to Szkoła Podstawowa nr 43 we Wrocławiu   Click to listen highlighted text! Welcome to Szkoła Podstawowa nr 43 we Wrocławiu Powered By GSpeech
Start

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/zs11/public_html/sp43.wroclaw.pl/modules/mod_s5_image_and_content_fader/mod_s5_image_and_content_fader.php on line 13
images/1.jpg

W tym roku nasza szkoła po raz drugi przystąpi do udziału w kampanii Rowerowy Maj. Odbędzie się ona w dniach 4-31 maja 2022 roku.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca przemieszczanie się na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Zrodziła się w 2014 w Gdańsku, a od 2016 roku do kampanii przyłączył się Wrocław.

 

Poprzez kampanię:

  • wpływamy na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych,
  • promujemy zdrowy styl życia,
  • wspieramy samodzielność dzieci,
  • poprawiamy bezpieczeństwo komunikacyjne przy szkołach i przedszkolach,
  • dbamy o środowisko.

 

Jej głównym celem jest zwiększenie aktywności fizycznej dzieci poprzez wybranie roweru (hulajnogi, deskorolki, rolek) jako środka transportu podczas podróży do szkoły.

Aby przystąpić do udziału w akcji należy wypełnić zgodę (można ją pobrać poniżej lub odebrać z portierni) i przynieść ją do wychowawcy klasy lub nauczyciela wychowania fizycznego lub zostawić na portierni szkoły. Następnie (przed rozpoczęciem kampanii) każdy uczeń otrzyma książeczkę rowerową, w której za pomocą naklejek będzie zaznaczał swoją aktywność. Będzie ją również odnotowywał na wspólnym plakacie klasowym.

Dla najbardziej zaangażowanych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tegorocznej edycji!

 

Więcej informacji o akcji znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

 

Ulotka dla rodziców

Zgoda rodzica na udział w kampanii

Zgoda rodzica na udział w kampanii (wersja UA)

 

 

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech