W tym roku nasza szkoła po raz drugi przystąpi do udziału w kampanii Rowerowy Maj. Odbędzie się ona w dniach 4-31 maja 2022 roku.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca przemieszczanie się na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Zrodziła się w 2014 w Gdańsku, a od 2016 roku do kampanii przyłączył się Wrocław.

Poprzez kampanię:

• wpływamy na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych,
  • promujemy zdrowy styl życia,
  • wspieramy samodzielność dzieci,
  • poprawiamy bezpieczeństwo komunikacyjne przy szkołach i przedszkolach,
  • dbamy o środowisko.

Jej głównym celem jest zwiększenie aktywności fizycznej dzieci poprzez wybranie roweru (hulajnogi, deskorolki, rolek) jako środka transportu podczas podróży do szkoły.

Aby przystąpić do udziału w akcji należy wypełnić zgodę (można ją pobrać poniżej lub odebrać z portierni) i przynieść ją do wychowawcy klasy lub nauczyciela wychowania fizycznego lub zostawić na portierni szkoły. Następnie (przed rozpoczęciem kampanii) każdy uczeń otrzyma książeczkę rowerową, w której za pomocą naklejek będzie zaznaczał swoją aktywność. Będzie ją również odnotowywał na wspólnym plakacie klasowym.

Dla najbardziej zaangażowanych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tegorocznej edycji!

Więcej informacji o akcji znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

Ulotka dla rodziców

Zgoda rodzica na udział w kampanii

Zgoda rodzica na udział w kampanii (wersja UA)