21 kwietnia w gmachu głównym Muzeum Narodowego we Wrocławiu odbył się wernisaż zorganizowany przez Fundację ProCuro w ramach XV edycji projektu „ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki”.

W sali muzealnej wystawione zostały prace nadesłane do Fundacji w ramach konkursu: „Lekarz twoim przyjacielem, Ty dla niego znaczysz wiele. Badamy się, leczymy, a lekarza nie boimy”. Podczas tego uroczystego spotkania  organizatorki konkursu rozdały dyplomy oraz nagrody młodym artystom. Wśród nagrodzonych znalazły się także dwie uczennice naszej szkoły - Weronika Boguszewska z klasy 5b oraz Julia Marczewska z klasy 6c, którym bardzo serdecznie gratulujemy smile

Uroczystość rozdania nagród rozpoczęła swoim przemówieniem współorganizatorka konkursu Pani Alicja Dzik. Kilka ciepłych słów laureaci konkursu usłyszeli także od gościa honorowego - senator RP - Alicji Chybickiej, a dzięki połączeniu online gratulacje uczestnikom konkursu złożył Hubert Hurkacz, nasz znakomity tenisista. Dalszą część wernisażu uświetniły występy uczniów ze szkoły podstawowej w Tyńcu Małym.

Ta wspaniała uroczystość oraz możliwość obejrzenia własnej pracy wyeksponowanej w tak ważnym miejscu jak Muzeum Narodowe, zapadnie w pamięć naszym uczennicom na pewno na długo. Życzymy dziewczynkom dalszych sukcesów.