W czwartek, 28 kwietnia, w naszej szkole obchodziliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyli: pani dyrektor Monika Radziwon, wicedyrektorzy: pani Agnieszka Wilczewska, pani Danuta Krawczyk, pani Marzena Dębska, nauczyciele i uczniowie klas 1-3 oraz oddziału przygotowawczego.

Swoją obecnością zaszczycili nas również wspaniali goście: dr Daniela Colonna-Kasjan - wykładowczyni Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu ze studentami II roku magisterskich studiów muzykoterapii, a także dzieci z Przedszkola nr 89 przy ul. Oporowskiej wraz z opiekunami.

Pani dr Daniela Colonna-Kasjan przygotowała prezentację multimedialną, dzięki której mogliśmy przenieść się w czasy obrad Sejmu Wielkiego i Konstytucji 3 Maja. Poznaliśmy znaczenie Konstytucji z 1791 dla Polski oraz kluczowe prawa zawarte w tej ustawie. Studenci przy akompaniamencie pani Danieli przepięknie zaśpiewali pieśni patriotyczne.

Dzięki tej uroczystości uczniowie mogli uzmysłowić sobie, jak wielkie znaczenie mają słowa ojczyzna i patriotyzm oraz jaką mogą czuć dumę z tego, że są Polakami.

Zobacz relację z tej uroczystości.