Welcome to Szkoła Podstawowa nr 43 we Wrocławiu   Click to listen highlighted text! Welcome to Szkoła Podstawowa nr 43 we Wrocławiu Powered By GSpeech
Start

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/zs11/public_html/sp43.wroclaw.pl/modules/mod_s5_image_and_content_fader/mod_s5_image_and_content_fader.php on line 13
images/1.jpg

Serdecznie dziękujemy klasom: 1a, 2b, 2d, 3b, 3c, 4a, 4b, 4c, 5b, 6a za włączenie się do akcji „Kolorowe kredki - zbieramy i pomagamy niesamowitym”, której organizatorem byli wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu.


Akcja ma na celu promowanie postaw proekologicznych, poprzez recykling kredek oraz rozwijanie u ludzi chęci bezinteresownego pomagania potrzebującym. Uczy też kreatywnego spojrzenia na otaczające nas przedmioty.

W myśl zasady: „Zanim coś  wyrzucisz, zastanów się, co możesz z tego zrobić!” Polega ona na zbiórce niekompletnych, częściowo zużytych kredek ołówkowych. Są one segregowane. Następnie te, które są w dobrym stanie przekazywane są w piórnikach uszytych przez wolontariuszy do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne.

Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klasy 3c i 5b, którzy temperowali, segregowali i przygotowywali do wysyłki zgromadzone w naszej szkole kredki smile

 

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech