Start
images/1.jpg

Polecamy Waszej uwadze wspomnienia uczestników programu Erasmus+ z naszej szkoły z ich kwietniowego wyjazdu do Norwegii. 

 

"W kwietniu 2019 roku w ramach projektu Erasmus+ odbył się wyjazd do Norwegii. Mieszkaliśmy u rodzin uczniów w miasteczku Nesoddtangen. Pogoda była bardzo przyjemna, a krajobraz piękny. Odbywało się wiele zajęć integracyjnych, aby lepiej poznać osoby z innych krajów, szkolić język angielski, a także zgłębić problem jakim jest imigracja z krajów zagrożonych wojną lub biedą. Jedliśmy wspólne obiadu, czy graliśmy w siatkówkę. Było naprawdę super!"

Mateusz Cygan

 

 

"W dniach 22-28 kwietnia odwiedziliśmy Norwegię. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda życie codzienne naszych rówieśników z tego kraju. Uczestniczyliśmy w kilku lekcjach aby zobaczyć jak wygląda tam nauka. Graliśmy razem w siatkówkę i dużo rozmawialiśmy starając się poznać i stworzyć miłą atmosferę. Gotowaliśmy wspólnie tradycyjne potrawy norweskie. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Odwiedziliśmy muzeum w stolicy Norwegii – Oslo. Na koniec przyszedł czas na imprezę pożegnalną na której wszyscy świetnie się bawili. Chcielibyśmy tam wrócić!"

Krzysztof Wieczorek

 

 

"W Norwegii wszyscy świetnie się bawiliśmy — wielu uczniów z Polski nawiązało nowe znajomości dzięki np. możliwości grania w gry integracyjne z osobami z innych krajów. Przez tydzień chodziliśmy do norweskiej szkoły na różne zajęcia, które pomagały nam się otworzyć przed innymi, a pod koniec tygodnia czekał na nas szkolny festyn, do którego wszyscy wspólnie się przygotowywaliśmy. Podczas pobytu w Norwegii wiele gotowaliśmy z innymi, co było dużą frajdą, ale też ciężko pracowaliśmy, robiąc prezentacje na temat imigrantów. Ciekawą atrakcją była wycieczka do muzeum w Norwegii, gdzie udało nam się obejrzeć wiele interesujących eksponatów. Na koniec wszyscy wspaniale się bawili na przyjęciu pożegnalnym."

Marta Jalowska

 

 

A poniżej fotorelacja z wyjazdu: