Welcome to Szkoła Podstawowa nr 43 we Wrocławiu   Click to listen highlighted text! Welcome to Szkoła Podstawowa nr 43 we Wrocławiu Powered By GSpeech
POMOC PSYCH.-PEDAG. W CZASIE EPIDEMII

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/zs11/public_html/sp43.wroclaw.pl/modules/mod_s5_image_and_content_fader/mod_s5_image_and_content_fader.php on line 13
images/1.jpg

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania naszej placówki w związku z pandemią COVID-19.Specjaliści szkolni udzielają pomocy psychologiczno-pedagogicznej wszystkim osobom potrzebującym, w formie dostosowanej do potrzeb. 
 

Dyżury psychologów i pedagogów szkolnych:

Pedagodzy

Renata Pawłowska 

Dyżur w dzienniku Librus i aplikacji Teams w godzinach pracy.

 

Monika Libera-Pierścińska

Telefon dyżurny w godzinach pracy: 796591715 

Dyżur w dzienniku Librus i aplikacji Teams w godzinach pracy.

 

Marta Gągorowska 

Telefon dyżurny w godzinach pracy: 696 326 517 

Dyżur w dzienniku Librus i aplikacji Teams w godzinach pracy.

 

 

Psychologowie

Katarzyna Adamiak

Telefon dyżurny w godzinach pracy: 570 832 267  

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Dyżur w dzienniku Librus i aplikacji Teams w godzinach pracy.

 

Magdalena Szymoniak 

Telefon dyżurny w godzinach pracy: 517 067 471 

Dyżur w dzienniku Librus i aplikacji Teams w godzinach pracy.

 

Katarzyna Badowska

Telefon dyżurny w godzinach pracy w poniedziałek i wtorek: (71) 798 68 87 wew. 142 

Dyżur w dzienniku Librus i aplikacji Teams w godzinach pracy.

 

W razie kontaktu poprzez dziennik elektroniczny Librus i Teams – proszę pisać wiadomości bezpośrednio do pedagogów (Monika Libera-Pierścińska, Renata Pawłowska, Marta Gągorowska) i psychologów (Katarzyna Adamiak, Magdalena Szymoniak, Katarzyna Badowska).

 

Informacje przekazywane mailem lub przez telefon kierowane są przez osoby dyżurujące do właściwego psychologa lub pedagoga. 

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z PPP4!

Informujemy także, że dodatkowego wsparcia udziela Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 4 we Wrocławiu, która funkcjonuje w trybie stacjonarnym.
Specjaliści Poradni są do Państwa dyspozycji codziennie i udzielają wsparcia i pomocy psychologiczno–pedagogicznej - numery telefonów TUTAJ. 
Ponadto do Państwa dyspozycji jest skrzynka mailowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , przez którą codziennie można kontaktować się ze specjalistami Poradni i uzyskać potrzebną pomoc.

 

Na terenie naszego miasta istnieje także możliwość skorzystania z bezpłatnego wsparcia psychiatrycznego - szczegóły TUTAJ.

 

Zapraszamy także do zapoznania się z bardzo ciekawą broszurą informacyjną "Jak dbać o zdrowie psychiczne w czasie epidemii" autorstwa pedagog Kamili Białousz.

BROSZURA

 

 

Zespół psychologów i pedagogów z naszej szkoły przygotował dla Państwa materiały, które - mamy nadzieję - pomogą poradzić sobie z tą kryzysową sytuacją, w jakiej się wszyscy znaleźliśmy.

 

Artykuł dotyczący zasad nauki w domu

Plakat dotyczący nauki w domu

Artykuł dotyczący wsparcia dziecka w radzeniu sobie z trudnymi emocjami

Dziennik dla dzieci, którego zadaniem jest pomoc w radzeniu sobie z aktualną sytuacją


Dziennik z czasu kwarantanny jest narzędziem, które ma pomóc dzieciom wyrazić to, co czują i myślą w związku z aktualną sytuacją. Ekspresja własnych przeżyć w formie pamiętnika, rysunki, wklejane zdjęcia pozwolą w bezpieczny sposób wyrazić to, z czym dziecko się zmaga. Nazwanie i opisanie emocji jest pierwszym, niezwykle ważnym krokiem w radzeniu sobie z nimi.
Każda z kart pracy może stać się inspiracją do rozmowy o ważnych dla dzieci i rodziców sprawach - rozmowy, ale też wspólnych działań, które pomogą uporać się z poczuciem frustracji, niepewności czy żalu. Zachęcam do przeglądania zdjęć, wspominania, telefonu do ukochanej babci czy przyjaciół, do zabaw związanych z zainteresowaniami członków rodziny. To wszystko wzmacnia relację między członkami rodziny, a ona jest największym zasobem. Zasobem który wspiera rodzinę w radzeniu sobie z wyzwaniami codziennego życia, nawet jeśli są tak nieoczekiwane i globalne jak to, którego doświadczamy obecnie.
Zachęcam dzieci do rozbudowy dziennika według własnych pomysłów, Wasza wyobraźnia może sprawić, że będzie jeszcze bogatszy i ciekawszy.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech