POMOC PSYCH.-PEDAG. W CZASIE EPIDEMII

Bezpłatna pomoc psychologiczno-pedagogiczna w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania naszej placówki w związku z pandemią COVID-19.

1. W naszej szkole działa wirtualny gabinet pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Dyżur telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00 pełnią psycholog Katarzyna Adamiak i pedagog Monika Libera-Pierścińska

Dyżurne numery telefonów:

psycholog - 570 832 267 (dostępny także WhatsApp)

pedagog - 796 591 715

Zapraszamy także do kontaktu z psychologiem i pedagogami poprzez Skype. Dyżury:

środy i czwartki w godzinach 10.00-15.00 - psycholog Agnieszka Fijał-Czapla

bezpośredni link Skype: https://join.skype.com/invite/jVcR3mANgaPr

codziennie w godzinach 10.00-12.00 - pedagog Renata Pawłowska

bezpośredni link Skype: https://join.skype.com/invite/i9uTO2H3lLaH

codziennie w godzinach 10.00-12.00 - pedagog Aneta Witkowska

bezpośredni link Skype: https:/join.skype.com/invite/a2HUBMRUL4wN

2.
Specjalistyczna Poradnia Terapeutyczna udziela wsparcia psychologicznego uczniom, rodzicom i nauczycielom telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00. Tel.: /71/ 798 68 84  wew. 100 i wew. 106.

3. Fundacja Non Licet udziela pomocy rodzicom potrzebującym osobistego wsparcia lub obserwującym wzmożone trudności emocjonalne u dzieci.
Konsultacje na Skype - kontakt pod nr.: 572 108 352 oraz pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegóły na stronie internetowej fundacji.

4. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 4 pełni dyżur telefoniczny (wsparcie psychologiczno-pedagogiczne) codziennie w godz. 11.00 - 13.00. Tel.: /71/ 798 68 30 wew. 205.
Dla wszystkich potrzebujących wsparcia lub informacji utworzony został adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

5. Zapraszamy także do zapoznania się z bardzo ciekawą broszurą informacyjną "Jak dbać o zdrowie psychiczne w czasie epidemii" autorstwa pedagog Kamili Białousz.

BROSZURA

Zespół psychologów i pedagogów z naszej szkoły przygotował dla Państwa materiały, które - mamy nadzieję - pomogą poradzić sobie z tą kryzysową sytuacją, w jakiej się wszyscy znaleźliśmy.

Artykuł dotyczący zasad nauki w domu

Plakat dotyczący nauki w domu

Artykuł dotyczący wsparcia dziecka w radzeniu sobie z trudnymi emocjami

Dziennik dla dzieci, którego zadaniem jest pomoc w radzeniu sobie z aktualną sytuacją

Dziennik z czasu kwarantanny jest narzędziem, które ma pomóc dzieciom wyrazić to, co czują i myślą w związku z aktualną sytuacją. Ekspresja własnych przeżyć w formie pamiętnika, rysunki, wklejane zdjęcia pozwolą w bezpieczny sposób wyrazić to, z czym dziecko się zmaga. Nazwanie i opisanie emocji jest pierwszym, niezwykle ważnym krokiem w radzeniu sobie z nimi.
Każda z kart pracy może stać się inspiracją do rozmowy o ważnych dla dzieci i rodziców sprawach - rozmowy, ale też wspólnych działań, które pomogą uporać się z poczuciem frustracji, niepewności czy żalu. Zachęcam do przeglądania zdjęć, wspominania, telefonu do ukochanej babci czy przyjaciół, do zabaw związanych z zainteresowaniami członków rodziny. To wszystko wzmacnia relację między członkami rodziny, a ona jest największym zasobem. Zasobem który wspiera rodzinę w radzeniu sobie z wyzwaniami codziennego życia, nawet jeśli są tak nieoczekiwane i globalne jak to, którego doświadczamy obecnie.
Zachęcam dzieci do rozbudowy dziennika według własnych pomysłów, Wasza wyobraźnia może sprawić, że będzie jeszcze bogatszy i ciekawszy.