Aktualności
images/1.jpg

27 kwietnia 2018 roku Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu był najbezpieczniejszym miejscem w regionie. Wszystko za sprawą półfinałowego etapu konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć", organizowanego po raz czternasty przez Euroregion Nysa we współpracy z instytucjami i organizacjami związanymi z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda.

- Chcemy wyzwalać u dzieci właściwe zachowania w różnych sytuacjach, czy to nadzwyczajnych, czy codziennych - powiedział Maciej Gałęski, organizator konkursu.

Konkurencje były rozmaite. W sumie, we współpracy ze służbami mundurowymi, organizacjami i instytucjami związanymi z bezpieczeństwem, przygotowano około 50 konkurencji, które dzieci wykonywały na kolejnych stacjach.

Zadania konkursowe obejmowały ochronę środowiska, uczestnictwo w ruchu drogowym, zachowanie na stacji kolejowej, przystanku autobusowym i autobusie, sprawy związane z rekreacją: wypoczynek w lesie, w górach i na rowerze. Szczególny nacisk został położony na umiejętność udzielenia pierwszej pomocy osobie, która zemdlała, złamała nogę czy skaleczyła się, przy zachowaniu dbałości o własne bezpieczeństwo.

Nasza szkoła wzięła udział w tym konkursie po raz pierwszy. Reprezentacja składała się z uczniów klas 2 i 3, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Byli to: Klaudiusz Dziekan z klasy 2b, Igor Kamforowski z klasy 3a i Szymon Waśków z klasy 3d.

Chłopcy zajęli 7 miejsce na 25 szkół zgłoszonych w kategorii klas 1-3. Dla nas spisali się na medal!! Bardzo im gratulujemy!!!