Aktualności
images/1.jpg

W dniu 25 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się drugi etap III Konkursu Przyrodniczego „Młodzi odkrywcy”. Honorowy patronat nad tym konkursem objął Wydział Chemii UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO, opieką merytoryczną wsparł WCDN.

Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 49 dwuosobowych drużyn z 18 wrocławskich szkół podstawowych.

W inauguracji trzeciej edycji konkursu wzięli udział przedstawiciele Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, WCDN, Rady Rodziców i Stowarzyszenia „INTEGRACJA na rzecz dzieci przy Zespole Szkół nr 11 z oddziałami integracyjnymi we Wrocławiu".

Pracę z arkuszem konkursowym poprzedziła krótka prezentacja uczniów klas gimnazjalnych, uczestników kółka chemicznego, którzy spróbowali poszukać chemii w naszych domach oraz prezentacja przygotowana przez studentów Uniwersytetu Wrocławskiego pod opieką pani profesor Jolanty Korabik dotycząca wpływu dopalaczy na organizm człowieka. Uczeń naszej szkoły przeprowadził cykl doświadczeń przenosząc wszystkich w zaczarowany świat Pana Kleksa.

Oceny uczniów - uczestników konkursu, dotyczące trudności zadań były zróżnicowane, dla jednych okazały się łatwe, dla innych trudniejsze.

Do finału konkursu, który odbędzie się 16.05.2018r. zakwalifikowało się 12 drużyn z 9 wrocławskich szkół podstawowych.

Cieszymy się, że uczestnicy spotkania wyszli z naszej szkoły z pozytywnymi wrażeniami.