Aktualności
images/1.jpg

8.05.18r. uczniowie klasy 1c i 1b uczestniczyli w spotkaniu z panem Mirosławem Owczarkiem - gwiazdą estrady, operetki i musicalu.

Gość opowiadał o tworzeniu przedstawienia teatralnego, o warsztacie swojej pracy, wspominał swoje ulubione role. Pod okiem Mistrza, poznając różne sposoby gry aktorskiej, uczniowie odegrali etiudę teatralną wcielając się w postacie Żurawia i Czapli, znanych z wiersza Jana Brzechwy.

Wspólnie z naszym Gościem uczniowie zaśpiewali pieśń patriotyczną „Ułani, ułani”, a potem wysłuchali utworów w Jego solowym wykonaniu. Pan Mirosław śpiewał barytonem, a szczególnie pięknie zabrzmiała meksykańska pieśń Granada.

Na zakończenie spotkania nasz sympatyczny gość chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć. Czas upłynął w miłej i rozśpiewanej atmosferze. Dla dzieci była to wyjątkowa lekcja, która wzbogaciła ich wiedzę o tworzeniu przedstawień i aktorstwie. Czekamy na kolejne opowieści o Krainie Muzyki.