Laboratoria Przyszłości

Poniżej przedstawiamy informacje wymagane przez organ prowadzący naszej placówki, dotyczące rządowego przedsięwzięcia pn.: Laboratoria przyszłości.

Źródło finansowania:

Program jest finansowany z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

Opis programu:

W ramach programu Laboratoria Przyszłości wsparcie może być przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

Środki finansowe otrzymane w ramach programu:

Gmina Wrocław w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 13 244 480 zł. Organy prowadzące szkoły są obowiązane do wydatkowania otrzymanego wsparcia w terminie do 31 sierpnia 2022 r.

W ramach finansowania szkoła zakupiła w roku 2021:

• aparat fotograficzny z akcesoriami
  • gimbal
  • oświetlenie do realizacji nagrań
  • mikrofon kierunkowy
  • mikroport
  • statyw fotograficzny
  • mikrokontroler
  • stacja lutująca
  • drukarka 3D + filament
  • szafa rack
  • wyposażenie radiowęzła (odtwarzacz multimedialny, mikser, mikrofon studyjny, okablowanie, głośniki, końcówka mocy)

Wymienione wyżej pomoce będą służyć uczniom podczas zajęć informatycznych, przyrodniczych, biologicznych, fizycznych, chemicznych i wszelkich innych, podczas których zajdzie potrzeba użycia ww. sprzętu.