Wymiana polsko-niemiecka

W czwartek, 17 października, odbyło się spotkanie gości z Niemiec, p. Joachima Malika oraz p. Hansa Joachima Scheckele z nauczycielami i rodzicami ze Szkoły Podstawowej nr 43.

Odwiedzili nas także p. Aneta Osuch i p. Andrzej Wierzba - edukatorzy z fundacji Ekorozwój oraz przedstawicielka Zarządu Zieleni Miejskiej Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz p. Zbigniew Laskowski, wiceprezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Gajowice”. Cel był jeden: wspólne przygotowanie do projektu  SCHULGARTEN, czyli szkolnego ogródka.

Rozmawialiśmy wspólnie o możliwościach i planach zagospodarowania (niewielkiego) terenu, na którym uczniowie mogliby poznawać piękno natury. Rośliny, zioła, a może owoce lub oczko wodne. O tym możecie przeczytać na plakatach powieszonych na ruchomych tablicach w naszej szkole.

Obserwujcie nasze wspólne polsko – niemieckie działania!